Elektro-mobilne ciężarówki przyszłości

Rynek motoryzacyjny stale się rozwija. Już wkrótce nadejdą czasy całkowitego rozpowszechnienia transportu nisko-emisyjnego, realizowanego za pośrednictwem elektrycznych pojazdów, czyli prawdziwych ciężarówek przyszłości. Skorzystać może na tym zarówno branża logistyczna, jak i środowisko.

hpgruesen / Pixabay

Nowoczesne pojazdy elektryczne

Zainteresowanie elektrycznymi autami ciężarowymi zwiększa się zarówno w segmencie transportu towarów, jak i osób. Rozpowszechnienie tej technologii całkowicie zmienia podejście kierowców oraz producentów. Ci pierwsi stają się bardziej chętni do zakupu pojazdów napędzanych energią elektryczną oraz części do tirów tego rodzaju. Producenci natomiast wyrażają większe zainteresowanie inwestycją w paliwa alternatywne oraz akcesoria do aut ciężarowych działających elektro-mobilnie. Dzięki obniżonej emisji, obie strony odnotować mogą rozmaite korzyści ekonomiczne oraz środowiskowe.

Strefy czystego transportu

Najprawdopodobniej w przyszłości segment transportu elektro-mobilnego pozwoli na stworzenie w miastach stref czystego transportu. Trend ten odnotować można już w wielu metropoliach europejskich, gdzie stężenie CO2, tlenków azotu, pyłów oraz innych zanieczyszczeń powietrza jest bardzo wysokie. Sytuacja ta wymusiła wprowadzenie dużych ograniczeń dla pojazdów wysoko-emisyjnych. Obecność stref czystego transportu przyniosło duże korzyści m.in. w Londynie, Kopenhadze, Lipsku czy Mediolanie. Ustanowienie tego typu obszarów w Polsce jest wysoce pożądane, zwłaszcza w miastach dotkniętych smogiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *